Google AdSense

Google AdSenseZarejestruj się w Google Adsense

Google Adsense to specjalny program, który w ramach jednego systemu łączy ludzi, którzy posiadają wartościowe strony internetowe, sklepy czy blogi. z możliwością udostępniania powierzchni reklamowej oraz reklamodawców, którzy chętnie zapłaciliby za możliwość reklamowania się na takich właśnie stronach. Rejestracja w systemie jest całkowicie bezpłatna. Już po tygodniu możesz otrzymać odpowiedź zwrotną odnośnie tego, czy zakwalifikowałeś się do programu. To nie oznacza jednak, że system jest całkowicie darmowy. W zależności od typu reklam pobierana jest prowizja z kwoty, jaką reklamodawca wpłaca na rzecz emisji reklam.

 

Chcesz na szybko oszacować zyski z Adsense Google? To może nie być wcale takie proste

 

Jeśli znasz się na biznesie to za pewne od razu chcesz wiedzieć ile będziesz mógł zarobić i czy opłaca Ci się w ogóle na swojej stronie umieszczać boks z reklamami. Możesz czytać na forach odnośnie zysków innych użytkowników, którzy zarejestrowali się w systemie. Może to jednak nie być miarodajne, gdyż faktyczne zyski zależą od bardzo wielu czynników.

 

  1. Po pierwsze jest to typ reklam, jakie będą umieszczane na Twojej stroni. Inaczej wygląda Adsense dla treści, inaczej gdy wyświetlasz u siebie znacznie większe reklamy displayowe.
  2. Ceny mogą być rozliczane za kliknięcie w reklamę lub za ilość wyświetleń reklamy na stronie, a więc sposób rozliczeń także jest kluczowy.
  3. Ostateczne ceny, jakie reklamodawcy płacą za reklamy są ustalane na zasadzie aukcji- wygrywa ten reklamodawca, który zaproponuje najwyższą cenę za reklamowanie się na stronie o danej atrakcyjności.
  4. Kluczowa jest także sama strona, jaką zgłaszasz do systemu. A więc jaka jest jej tematyka, jaka jest jej historia, jaki dzienny ruch można zaobserwować na stronie, a także ilu unikalnych użytkowników odwiedza ją każdego dnia. Im lepsza strona- tym lepsze stawki można osiągnąć za emitowanie na niej reklam.

 

Masz już konto w Google Adsense – co dalej?

 

Teraz możesz zobaczyć system od środka i po dokonaniu konfiguracji możesz na własnej skórze przekonać się, jakie zyski miesięczne są dla Ciebie realne. Kiedy już połączysz swoją stronę z Adsense – czas skonfigurować wyświetlanie pierwszych reklam, a następnie skonfigurować rozliczanie płatności na koncie. Warto także skorzystać z szeregu podpowiedzi, jakie zostały przygotowane przez specjalistów Google. Poczytać na temat sprawdzonych sposobów lokalizowania miejsc docelowych wyświetlania reklam lub też sprawdzić jakiej wielkości reklamy pozwolą nam generować największe zyski. Oczywiście nie można też przesadzać w żadną stronę, gdyż zapchanie witryny samymi reklamami z pewnością zmniejszy jej atrakcyjność dla użytkowników.

Na pewno warto zastanowić się nad jednoczesnym wyświetlaniem reklam tekstowych jak i graficznych. Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że inaczej reklamy będą się wyświetlać na komputerach stacjonarnych i laptopach. Zupełnie inaczej też na tabletach czy komórkach. Odpowiednia konfiguracja może pomóc w dotarciu do jak największej ilości użytkowników.

Komentarze są wyłączone.